0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
تعمیر شارژر لپ تاپ دل

 عوامل خرابی و تعمیر شارژر لپ تاپ دل

عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند منجر به آسیب دیدن شارژر لپ تاپ شما شوند. استفاده نادرست از شارژر از رایج ترین دلایل خرابی شارژر لپ تاپ دل می‌باشد که یکی از این موارد اتصال دائم شارژر به برق و اتصال آن به لپ تاپ هنگام استفاده از دستگاه است که باعث آسیب به شارژر خواهد شد. نوسانات در برق، آب خوردن، ضربه و بد جا زدن سوکت شارژر نیز از دیگر عوامل اختلال در شارژر هستند.

تعمیر شارژر لپ تاپ دل

پیشگیری از خرابی شارژر لپ تاپ

  • همواره از آداپتور مخصوص لپ تاپ دل برای شارژ کردن استفاده نمایید.
  • در فضای مرطوب از شارژر استفاده نکنید و در حین استفاده مطمئن شوید که آب روی آن نمی‌ریزد.
  • شارژر را در یک جای امن نگه دارید و از افتادن یا ضربه خوردنش جلوگیری نمایید.
  • توصیه می‌کنیم در صورت بروز هر مشکلی در شارژر، سریعا آن را تعمیر یا تعویض نمایید، چرا که ولتاژ دهی نامناسب به لپ تاپ، می‌تواند به قطعات سخت فزاری درون آن آسیب بزند و در نتیجه، هزینه‌های بیشتری نسبت به خرید یا تعمیر شارژر لپ تاپ دل را روی دست شما بگذارد.
  • برای تهیه آداپتور شارژ جدید نیز حتماً ولتاژ دستگاه خود را یادداشت نمایید و متناسب با اطلاعات آن خرید کنید.

نحوه تعمیر شارژر لپ تاپ دل

برای تعمیر شارژر لپ تاپ ابتدا نیاز است که شارژر را تست نمایید و از خراب شدن آن اطمینان حاصل کنید، چرا که در بعضی موارد ممکن است مشکل از لپ تاپ و یا آداپتور باشد. برای تست کردن این موضوع شارژر را به لپ تاپ دیگری متصل نمایید، اگر مشکلی وجود نداشت، پس شارژر سالم است و باید عوامل دیگری را مورد بررسی قرار دهید. اما اگر شارژر درست کار نکرد، لازم است برای تعمیر آن اقدام نمایید.

مراحل تعمیر شارژر لپ تاپ دل

پس از اینکه موارد بالا را امتحان کردید و از خراب بودن شارژر مطمعن شدید، بهتر است برای تعمیر در مراکز معتبر تعمیر لپ تاپ اقدام نمایید. سبزرایان یک مرکز تخصصی معتبر در عرصه فروش قطعات و تعمیرات لوازم جانبی آن فعالیت می‌کند. در ادامه به مراحل تعمیر شارژر لپ تاپ می‌پردازیم.

قاب شارژر لپ تاپ را باز کنید

قاب شارژر لپ تاپ دل به شکل پرسی مونتاژ شده است، به همین دلیل چاره‌ای جز شکستن آن نخواهید داشت. اما بهتر است این کار را با کمک پیچ گوشتی و انبردست انجام دهید تا بعد از بستن آن به شکل ظاهری شارژر آسیب وارد نشود.

تعمیر شارژر لپ تاپ دل

لایه‌های محافظ دور مدار را جدا نمایید

یک قاب فلزی و یک عایق پلاستیکی اطراف مدارات شارژر قرار دارد که این قاب فلزی لحیم شده و عایق پلاستیکی  آن با استفاده از چسب دور مدار قرار گرفته است. هر دو را از مدار جدا نمایید تا به ساختار اصلی شارژر دسترسی پیدا کنید.

نقص شارژر را بر طرف نمایید

با دسترسی به ساختار اصلی شارژر لپ تاپ دل قطعه مخل را شناسایی کرده و با استفاده از لحیم پایه‌های آن قطعه را در شارژر سفت کنید.  توجه نمایید که پیش از بستن شارژر کارکردش را آزمایش کنید تا در صورت بروز مشکل پیش از این که شارژر را به حالت اولیه بازگردانید آن را تعمیر نمایید.

مرکز تخصصی تعمیر شارژر لپ تاپ دل

فروشگاه تخصصی سبزرایان با ارائه تخصصی سرویس های تعمیراتی و به کارگیری مهندسان خبره و کارشناسان مجرب و متخصص، تمامی دستگاه های معیوب و آسیب دیده را به بهترین شیوه ممکن و در کمترین زمان تعمیر  و تعویض می‌کند. تعمیر شارژر لپ تاپ دل تنها یکی از خدمات سبزرایان  می‌باشد که در صورت بروز هر گونه مشکل در هارد لپ تاپ دل، ال سی دی لپ تاپ دل ، برد لپ تاپ دل ، قاب لپ تاپ دل و یا مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری این دستگاه با کارشناسان ما تماس بگیرید و ضمن گزارش مشکل اطلاعات مورد نیاز در خصوص تعمیر لپ تاپ را کسب نمایید.